Pradžia / Straipsniai / Ką pasirinkti: stiklinę ar medinę terasą?

Ką pasirinkti: stiklinę ar medinę terasą?

Struktūrą

Terasos yra puikus būdas papildyti savo gyvenamojo namo erdvę ir suteikti jai ypatingą žavesį. Tačiau, renkantis jos konstrukcinę medžiagą, dažnai iškyla klausimas – rinktis stiklą ar vis dėlto likti prie klasika vadinamos medienos? Tiek stiklo, tiek medinės terasos skiriasi savo funkcionalumu, ilgaamžiškumu ir priežiūros klausimais. Tad, prieš ruošiant projektą, svarbu įvertinti visas aplinkybes.


Stiklo terasos garantuoja modernią ir elegantišką išvaizdą


Stiklas yra medžiaga, kuri šiuolaikiniuose pastatuose vis dažniau naudojama kaip dekoratyvinis elementas. Stiklo terasos nėra išimtis. Jos atneša į jūsų kiemą modernumo, elegancijos ir didelės erdvės pojūtį.


Vienas iš didžiausių privalumų, kalbant apie stiklo terasas, yra jų vizualinis lengvumas. Ši medžiaga leidžia natūraliai perduoti šviesą ir netgi padidina jūsų gyvenamojo namo erdvės suvokimo jausmą. Be to, stiklinės terasos pasižymi madinga ir šiuolaikiška išvaizda, kuri ypač puikiai tinka naujiems ir minimalistiniams namams.


Šių terasų privalumai neapsiriboja tik išvaizda. Tokios terasos yra lengvai prižiūrimos, nes stiklas nereikalauja dažymo ar impregnavimo, kaip to reikalauja medinės terasos. Be to, stiklo paviršius nėra linkęs pūti ar be priežasties trūkinėti.


Tačiau, kalbant apie stiklo terasų trūkumus, svarbu paminėti keletą dalykų. Pirmiausia, stiklas gali būti šiek tiek brangesnis nei mediena, tiek pirkimo, tiek montavimo atžvilgiu. Be to, stiklo terasos yra jautrios šilumai ir šalčiui, todėl šaltuoju metų laiku joms gali prireikti šildymo sistemos.


Medinės terasos užtikrina natūralumą ir šilumą


Medinės terasos ilgą laiką buvo populiarus pasirinkimas daugeliui namų savininkų. Jos suteikia natūralumą, šilumą ir jaukumą visai jūsų aplinkai. Mediena yra ekologiška ir tinka tiek klasikiniams, tiek moderniems namams.


Vienas iš didžiausių medinių terasų privalumų yra jų galimybė prisitaikyti prie skirtingų dizaino stilių. Galite konstrukcijas pasirinkti iš įvairių medžiagų, tokių kaip betonas, plastikas arba įprastos medinės lentos ir įsirengti terasą, atitinkančią jūsų skonį ir poreikius.


Medinės terasos taip pat yra patikimos ir ilgaamžės, jei yra tinkamai prižiūrimos. Jos yra atsparios šilumai ir šalčiui, todėl nereikia papildomos šildymo sistemos, kaip to reikalauja stiklinės terasos. Be to, medinės terasos yra švelnios pėdoms, todėl vaikai gali saugiai žaisti ant medinių grindų.


Nepaisant daugybės medinių terasų privalumų, jos turi ir trūkumų. Pirma, medinės terasos reikalauja dažnos priežiūros ir apsaugos nuo drėgmės. Jums reguliariai reikės jas dažyti arba dengti specialiais medinių terasų apsauginiais skysčiais (dažais, gruntais, impregnantu, laku) kas dažniausiai reiškia nemažas išlaidas, ir nemažai darbo. Antra, medinės terasos yra jautrios vabzdžiams, grybams, pelėsiui ir orų pokyčiams, todėl norint išvengti pažeidimų, reikės atlikti tam tikrus prevencinius veiksmus.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Taigi, kurią terasos rūšį rinktis?


Galutinį sprendimą priimti padės jūsų poreikiai, pageidavimai ir biudžetas. Jei jums svarbus modernus ir šiuolaikiškas dizainas, o priežiūra nėra problema, stiklo terasa gali būti puikus pasirinkimas. Ji suteiks jūsų namui elegantišką išvaizdą ir patrauks visų praeivių dėmesį.


Jeigu jums labiau patinka natūralumas, šiluma ir galimybė prisitaikyti prie skirtingų stilių, medinė terasa gali atitikti jūsų lūkesčius geriau. Ši terasa suteiks jūsų aplinkai jaukumo jausmą ir tiks tiek klasikiniams, tiek moderniems namams.


Svarbu prisiminti, kad abiejų terasų tipų privalumai ir trūkumai gali skirtis priklausomai nuo naudojamų papildomų konstrukcijų ir tvirtinimo elementų. Oro sąlygos taip pat daro didžiulę įtaką terasos ilgaamžiškumui, tad būtinai išsiaiškinkite kada ir kokių prevencinių priemonių reikės imtis siekiant išvengti galimų pažeidimų.

KITOS NAUJIENOS

Sekite mus