Pradžia / Straipsniai / Kaip išsirinkti terasą savo namui?

Kaip išsirinkti terasą savo namui?

Struktūrą

Nesvarbu, koks oras šiuo metu yra už lango – galvoti apie lauko erdvę, kuri tam tikra prasme tampa ir jaukia patalpa – būtina visus metus. Juk daugeliui žmonių terasos yra viena svarbiausių vietų greta namų. Ypač tiems, kurie mėgsta buvimą lauke, tačiau taip pat iš to tikisi maksimalaus komforto.
Nusprendus, kad ir greta Jūsų namų turi atsirasti terasa – siūlome pasinaudoti trumpu mūsų gidu, kuriame pateiksime esminius jos projektavimo žingsnius ir aspektus, kuriems pirmiausia reikia skirti kuo daugiau dėmesio. Juk terasa yra projektuojama ir statoma daugeliui metų, tad žinoma, jog norisi tobulumo. O jis yra įmanomas.


Konstrukcijos sprendimai


Pirmiausia reikia vizualizuoti – kaip atrodys terasos konstrukcija. Žinoma, kad esminis dalykas yra namo, greta kurio bus statoma terasa, projektas. Kartais namas pats „nusako“ – koks projektas labiausiai tinka greta jo. Juk namas +  terasa – vienis. Tik derantis, harmoningas landšafto derinys tuo pačiu bus ir funkcionalus.
Taip pat terasos konstrukcijas nurodo ir paties namo dydis. Jeigu namas yra didelis – terasa taip pat turėtų būti erdvi, kad viskas būtų proporcinga, harmoninga. Prie mažo namo – dažniausiai siūloma rinktis ir ne per dideles terasas. Tačiau nepamirškite, kad terasa gali vizualiai išplėsti Jūsų namo erdves, tad per daug nesusimažinkite.
Specialistai supažindins jus su terasos konstrukcijos rūšimis, esminiais niuansais, privalumus ir galimai trūkumus, o kuo daugiau žinosite – tuo bus paprasčiau nuspręsti dėl Jūsų atveju labiausiai tinkamo varianto.


Terasos tipai


Detaliau terasos gali būti klasifikuojamos pagal kelis esminius parametrus.

  • Pagal medžiagas, kurios bus naudojamos: spygliuočių medžių, maumedžio, kietmedžio medienos arba plastikinės lentos…
  • Taip pat terasos gali būti klasifikuojamos ir pagal stogo konstrukcijas: terasos su stogu, be jo, su pusiau atviru stogu ir pilnai įstiklintą ar ne, berėme terasa ar standartinė rėminė terasa t.t.
  • Turėklų pozicija. Su jais arba be jų, žinoma, kokio tipo turėklai bus dedami? Dažniausiai specialistai juos rekomenduoja, kad terasos aukštis nuo žemės pakyla apie pusę metro. Tai – papildomas saugumas.

Taip pat nemaišykite stoginių, atvirų terasų, įstiklintų terasų, ir terasų su turėklais.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Dėmesys dizainui


Konstrukcija taip pat lemia ir terasos stilių, estetinius niuansus. Ne veltui dažnas detaliai vertindamos galimus terasos parametrus taip pat žiūri – kaip jos atrodys vizualiai. Tai – labai gerai. Kadangi šiuo metu dar prieš pradedant montuoti terasas yra pateikiamos jos vizualizacijos – gana paprasta įvertinti – koks bus rezultatas ir kaip atrodys greta Jūsų namo.


Vietos pasirinkimas


Renkantis terasą savo namui taip pat reikia atsižvelgti ir į tai – kurioje vietoje ji bus montuojama. Dažniausiai terasa yra prišliejama prie kurios nors objekto sienos – namo arba ūkinio pastato. Kadangi Lietuvos klimatas nėra labai kaitrus, dažniausiai specialistai siūlo rinktis terasos montavimo pusę į pietryčius arba pietvakarius. Taip pat žiūrėkite, kad greta terasos nebūtų labai masyvių medžių, kurie galėtų užstoti natūralią šilumą bei šviesą. Šešėlio kūrimui geriausia rinktis kitokias, koreguojamas konstrukcijas (roletus arba markizes). Žinoma, ir šiaurinė namo pusė nėra blogai. Ypač tokiu atveju, kai norisi terasos labiau pavėsio zonoje. Tai jau priklauso nuo kiekvieno poreikių.


Terasos estetikos aspektai


Pasikartosime, kad dažnas nemažai dėmesio skiria ir estetiniams aspektams, kadangi norisi susikurti tokią erdvę, kuri būtų jauki, joje laiko leidimas būtų kokybiškas. Tokiu atveju iškart siūlome nuspręsti dėl spalvų, kurios bus pasirenkamos šios erdvės kūrimo darbuose. Mėgstamas bespalvis lakas, kuris suteikia terasai daugiau klasiškumo, kadangi išryškinamos terasinių lentų ypatybės, rievės. Nuspręskite ir dėl pavėsio kūrimo elementų, minėtų markinių arba panašiai, kurios taip pat gali būti labai įvairių atspalvių. Apgalvokite apšvietimo aspektus. Šiuo metu terasose labai mėgstamos LED juostos, kurios gali būti reguliuojamos telefonu, tad inovatyvumas ir komfortas dažniausiai patenkina kiekvieno poreikius.

Reikia pagalbos apsispręsti?

Jei negalite apsispresti, ar tinkamai pasirinkti ir vis dar turite begale klausimų. Maloniai kviečiame susisiekti su terasustiklinimas.lt komandą. Mūsų komandą turi daugiau nei 20 metų patirtį ir esame užbaige daugiau nei 500 projektų. Todėl esame pakankamai gerai kvalifikuoti suteikti Jums reikiamus atsakymus ir padėti Jums įgivendinti jūsų svajonę.

Jei norite susisiekti su mumis prašome paskambinti +370 611 10555 numerių arba susisiekti el.paštu info@terasustiklinimas.lt

KITOS NAUJIENOS

Sekite mus