Pradžia / Straipsniai / Kodėl verta pagalvoti apie stoginę automobiliui?

Kodėl verta pagalvoti apie stoginę automobiliui?

Struktūrą

Projektuojant savo namus iškart siūlome pagalvoti apie vietą transporto priemonei. Šiuo metu itin mėgstamos stoginės, kurios tampa ne tik saugia vieta Jūsų mašinai, tačiau ir vizualiai patraukliu namo komponentu. Žinoma, kai gyvenamasis objektas jau yra pastatytas – stoginė automobiliui gali būti projektuojama vėliau. Svarbiausia – numatyti tinkamą vietą.


Dažniausiai svarstoma – stoginė ar garažas? Būtent į tai ir bandysime atsakyti šiame straipsnyje.


Stoginė arba garažas – kas geriau?


Žinoma, kad atsakymą į šį klausimą kiekvienas žmogus galėtų pateikti pats, kadangi kinta poreikiai ir tuo pačiu galimybės. Racionaliai suprojektuota stoginė gali būti puiki garažo alternatyva, privalumas, kad pastatoma kur kas greičiau ir kainuoja kur kas pigiau.
Garažo privalumas dažniausiai yra tas, kad tai – uždara erdvė, tad jame susilaiko daugiau šilumos, taip pat, tai tampa erdve daiktams sandėliuoti. Visgi, tikrai ne visada daugiau erdvių daiktų laikymui yra geriau, kadangi dažniausiai kuo jų daugiau – tuo ir nereikalingi daiktai kaupiasi labiau.
Visgi, kur kas pigiau kainuojanti stoginė, kaip ir garažas, geba lygiai taip pat apsaugoti Jūsų transporto priemonę nuo lietaus arba kaitrios saulės, kuri daro lygiai tokią pat neigiamą įtaką kaip ir krituliai. Žinoma, po stogine lygiai taip pat galima laikyti lauko erdvės daiktus – žoliapjoves, sodo tvarkymo įrankius, visa kita, ko reikia erdvės priežiūrai.
Svarbu ir tai, kad garažas, kuris dažniausiai ribojasi su namu, yra įskaičiuojamas į namo plotą. Priešingai nei stoginė. Taigi, nusprendus statyti namus iki 80 kvadratinių metrų, nepamirškite, kad jie gali apimti ir garažą, tad gyvenamasis plotas tampa dar mažesnis. Tuo tarpu stoginė – nesiskaičiuoja, tad ir ploto turėtų užtekti labiau. Specialistai skaičiuoja, kad vienam automobiliui reikia garažo, kurio kvadratūra siekia apie 20 metrų, dviem transporto priemonėms – apie 35 kvadratinius metrus.

Dar vienas didelis privalumas apie kurį daugumą žmonių nesusimasto, yra tai kad automobilio stoginę galima naudoti kaip pavėsine. Tiesiog tuo tarpu automobili paliekame kitur ir į šią patalpą galite atsinešti kėdžių ir mėgautis orų kaip paprastoje pavėsinėje.


Leidimai automobilio stoginei


Remiantis techniniame statybos reglamente pateiktais dokumentais, vertinama, kad stoginės yra priskiriamos prie nesudėtingų statinių kategorijos. Taip pat detaliau jos gali būti klasifikuojamos pagal plotą. Jeigu stoginė yra mažesnė nei 10 kvadratinių metrų – joms leidimas bus reikalingas tik tokiu atveju, jeigu jos yra statomos atskirai nuo namo. Svarbu ir tai, kad automobilio stoginei nėra reikalingas ir projektas. Jis gali būti, žinoma, kadangi padeda būsima savininkui geriau įvertinti būsimą rezultatą, tačiau teisiškai – jo nereikia.
Jeigu nuspręsite, kad automobilio stoginę geriausia statyti bendrojo naudojimo sklype, tai yra, greta kotedžo, kuris gali priklausyti keletui gyventojų, tokiu atveju privalote gauti kitų bendrasavininkų sutikimą dėl stoginės statybų. Galiausiai, kaip ir bet kokiems kitiems objektams, stoginės turi būti statomos ne arčiau nei 3 metrai iki žemės sklypo ribos. Statyti arčiau – galima, tačiau tik gavus kaimyno sutikimą.


Stoginės projektavimo darbai


Palikus stoginės projektavimo bei statybų darbus specialistams – savininkai neturėtų dėl nieko sukti galvos, tik patvirtinti žingsnius, kurie bus daromi ir tuo pačiu laukti tobulo rezultato. Įvertinkite žemiau pateiktus aspektus.

  • Svarbu numatyti tinkamą stoginės vietą. Nors bet kurioje kiemo erdvėje pastatus stoginę Jūsų transporto priemonė bus apsaugota nuo saulės, tačiau nepamirškite, kad vienos žiemos metu gali būti labiau užpustytos sniego nei kitos.
  • Nusprendus stogines montuoti greta namo, nepamirškite, kad ne visada Jūsų poreikiai yra svarbiausi. Kartais galimybės ribojamos. Dėl to reikia ne tik pirmiausia bandyti gauti leidimus, tačiau taip pat ir tartis su meistrais, kurie nurodys galimybes ir aptars variantus.
  • Stoginės viena dalis yra objekto siena, tad reikia žiūrėti – kokia ji, tai yra – kas po jos fasadu. Ar siena apšiltinta? Ar ji trupa? Pagal tai dažniausiai stoginė yra tvirtinama atitinkamomis detalėmis.
  • Nuspręskite, kokio aukščio stoginė geriausiai patenkintų Jūsų automobilio, asmeninius poreikius bei kokia yra racionaliausia priklausomai nuo objekto prie kurio ji bus statoma.
  • Taip pat nuspręskite ir dėl estetinių aspektų, tai yra, kokia stoginės išvaizda Jums labiausiai patinka. Žinoma, kad norisi vizualiai harmoningo vaizdo su objektu prie kurio stoginė bus montuojama. Išlaikykite ne tik spalvinę gamą, tačiau ir naudojamų medžiagų specifiškumą.


Stoginė automobiliui – tas pats kas ir terasa arba pergola greta namo Jūsų poreikiams patenkinti. Ji – paprasčiausiai būtina. Dėl saugumo, patogumo, kokybės.

Nusprendėte įsigyti stoginę automobiliui?

Terasų stiklinimo komandą yra čia kad Jums padėtų. Padėsime nuspręsti, patarsime kas geriausiai tiktų jūsų atveju, pakonsultuosime leidimo klausimais.

Mūsų komandą turi daugiau nei 20 metų patirties, esame užbaige daugiau nei 500 projektų, ir visada stengiames kad klientas liktu patenkintas tiek kokybės tiek kainos atžvilgiu.

Jei norite susisiekti su mumis prašome paskambinti +370 611 10555 numerių arba susisiekti el.paštu info@terasustiklinimas.lt

KITOS NAUJIENOS

Sekite mus