Pradžia / Straipsniai / Kuo skiriasi pergola nuo terasos?
Pergola pastatyta 7

Kuo skiriasi pergola nuo terasos?

Struktūrą

Buvimas lauke – tikras malonumas. Tačiau ne ant pievutės, o skoningai įrengtoje erdvėje, kuri tam tikra prasme tampa tarpiniu variantu tarp lauko ir patalpų erdvės. Tai gali būti pavėsinė, terasa arba rečiau kiek girdima, tačiau daugelio poreikius pranokstanti, pergola.
Pergola – šiuolaikinis, itin komfortiškas ir labai patrauklaus dizaino sprendimas tiems, kurie nori naudotis pavėsine visus metus, o ne tik vasaromis. Tai ir yra pagrindinis skirtumas lyginant su tradicine terasa, kuri dažniausiai atvira tik šiltuoju sezonu, tad mėgavimasis ja gana ribotas.


Kas yra pergola?


Pavėsinė pergola – tai yra funkcionalus ir labai lengvai bet kokioje erdvėje pritaikomas statinys, kurio pagrindą sudaro aliuminio sijos. Svarbiausia, kad pergolai pastatyti nereikia jokio projekto ir statybos leidimų, tad esminis dalykas yra Jūsų noras, kadangi galimybės plačios ir prieinamos kiekvienam.
Dažniausiai pergolos yra projektuojamos greta gyvenamųjų namų, tačiau tinka ir daugiabučiams, kurių pirmo aukšto gyventojai turi nuosavą žemės sklypelį. Pergolos taip pat skoningai papildo viešojo tipo erdves, kaip kad montuojamoms greta viešbučių, restoranų, taip pat ir kitų aptarnavimo sferų, kurių tikslas yra pritraukti daugiau klientų. Tiesa, jos puikiai dera ne tik greta gyvenamojo arba kitos paskirties pastato, tačiau ir atskirai, kaip individualus, atskiras objektas, tad gali būti statomos tiesiog viduryje sodo arba parko.


Esminis pergolos skirtumas yra ne tik tarnavimas visus metus, tačiau ir apsauga nuo aplinkos dirgiklių, kurie trukdo mėgautis šia erdve: vėjo, lietaus, sniego, net kaitrios saulės… Pergolos turi stogo konstrukcijas, kurios gali būti atveriamos arba užveriamos pagal poreikius. Tai yra tarsi žaliuzi tipo stogo danga, kuri gali būti koreguojama pagal tos dienos orą ir… nuotaiką.
Džiugu, kad šio tipo pavėsinės yra labai įvairiapusiškos, tad kiekvienas klientas gali rinktis tokias, kurios jam labiausiai patinka ir kurios geriausiai atitinka tam tikro nekilnojamojo turto, greta kurio pergola bus montuojama, techninius parametrus: kinta konstrukcijos (pačios pergolos ir jos stogo), sienų uždegimo tipas, LED apšvietimo galimybės, valdymo būdai ir t.t.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Pergolos privalumai arba kodėl tai geriau nei terasa?


Pergolos privalumus geriausiai atskleidžia žmonės, kuriems jau teko išbandyti šio tipo pavėsines ir palyginti jas su terasomis.


Esminiai šios tipo pavėsinės privalumai yra pateikti žemiau.

  • Apsauga nuo kritulių.


Pergolos stogas yra izoliuotas specialiomis tarpinėmis, kurios leidžia būti ramiu, kad krituliai nepateks į jos vidų. Žinoma, naudojamas ir vandeniui atsparus audinys. Impregnuotas stogo audinys yra atsparus ne tik lietui, tačiau ir sniegui, kadangi atlaiko didelį svorį. Tuo tarpu terasos, nors ir su stogais, dažniausiai ne taip gerai izoliuojančios, tad jose būti per lietų – dažnai nemalonu, kadangi jis patenka ant žmogaus.

  • Apsauga nuo saulės.


Vasaromis ne ką mažiau svarbu ir tai, kad pergolos tampa pavėsine, kuri apsaugo nuo kaitrių saulės spindulių ir leidžia mėgautis komfortu. Specialiai pergoloms naudojamas audinys pasižymi unikaliomis savybėmis, kurios nepraleidžia UV spindulių bei sulaiko karštį. Tokiu atveju pavėsinėje nebus kaitru, tačiau galėsite ramiai leisti laiką nepergyvendami dėl saulės kaitros.

  • Visapusiškas komfortas.


Pagal poreikius pergolose gali būti Jūsų pasirinkti uždangalai. Nuo vertikalių markizių iki roletų, galiausiai, itin pasiteisinusių tinklelių nuo uodų. Galimas ir stiklinimas, kuris leis džiaugtis stumdomomis arba berėmėmis sistemomis ir prisitaikyti prie konkretaus oro poreikių. Visgi, pergolos dažniausiai yra be jokių sienų.

  • Komfortas pagal kiekvieno poreikius.


Galiausiai, norintiems džiaugtis itin inovatyvia pavėsine – puikiai tiks pergolos, kuriose LED apšvietimas gali būti reguliuojamas telefonu, taip pat, kaip ir uždegimo automatika. Kadangi terasos yra ne taip gerai izoliuotos, dažniausiai tenka apsiriboti mažesniu kiekių automatikos dėl paprasčiausio… nesaugumo.

Jei norite susisiekti su mumis prašome paskambinti +370 611 10555 numerių arba susisiekti el.paštu info@terasustiklinimas.lt

KITOS NAUJIENOS

Sekite mus