Pradžia / Straipsniai / Medžiagos pasirinkimas terasų grindims: medis, plytelės, betonas arba kiti variantai
medziagos-pasirinkimas-terasu-grindims-medis-plyteles-betonas-arba-kiti-variantai

Medžiagos pasirinkimas terasų grindims: medis, plytelės, betonas arba kiti variantai

Struktūrą

Terasa yra vieta, kur galima mėgautis gamta, poilsiu ir bendravimu su draugais ar artimaisiais. Tačiau, daugelis žmonių į terasų grindų konstrukciją turėtų žiūrėti rimčiau, nes nuo to iš dalies priklauso jos ilgaamžiškumas. Grindys yra svarbus elementas, kuris lemia terasos išvaizdą, funkcionalumą ir patvarumą. Todėl reikia atidžiai apsvarstyti kokią medžiagą pasirinkti jų montavimui. Šiame straipsnyje aptarsime tris populiariausias medžiagas: medieną, plyteles ir betoną bei jų privalumus ir trūkumus.


Medinės terasos grindys yra bene populiariausias pasirinkimas


Medis yra natūrali ir ekologiška medžiaga, kuri suteikia terasai natūralumo ir paprastumo. Medės grindys yra lengvai montuojamos ir tinka įvairioms architektūrinėms formoms. Tai taip pat yra lengvai atnaujinama ir perdirbama medžiaga, todėl pasirinkę šią ją, prisidedate prie aplinkos apsaugos. Tačiau mediena turi ir savo minusų. Tokios grindys reikalauja reguliarios priežiūros ir apsaugos nuo drėgmės, saulės, pelėsių ir kenkėjų. Mediena taip pat gali deformuotis, susitraukti ar išsiplėsti dėl temperatūros svyravimų. Be to, tai yra gana brangi medžiaga, ypač jei pasirenkami egzotinės medžio rūšys.


Plytelės dabar yra ypač dažnai pasirenkamos bet kokioms terasoms


Plytelės yra dar viena populiari medžiaga terasų grindims. Jos yra neįtikėtinai patvarios ir atsparios vandeniui, šalčiui, karščiui, dulkėms ir mechaniniams pažeidimams. Jos nereikalauja daug priežiūros ir yra gana lengvai valomos. Jos taip pat gali imituoti įvairias tekstūras ir spalvas, pvz., medžio, akmens ar betono. Plytelės yra išskirtinės tuo, kad leidžia sukurti norimą dizainą ir atmosferą terasoje. Tačiau jos taip pat turi savo trūkumų. Jos yra pakankamai sunkios ir reikalauja tvirto ir lygaus pagrindo. Jos taip pat gali pritraukti šaltį ir būti slidžios, todėl reikia pasirinkti tinkamą paviršiaus apdailą ir faktūrą. Be to, plyteles yra sudėtingiau montuoti nei medines grindis, nes tai reikalauja atitinkamų įgūdžių.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Betonas dažniausiai pasirenkamas dėl ilgaamžiškumo


Betonas yra kita medžiaga, kurią galima naudoti terasų grindims. Tai yra pigi ir lengvai pritaikoma medžiaga, kuri leidžia sukurti vientisą ir modernią terasos erdvę. Betonas taip pat yra labai tvirtas ir ilgaamžis, atsparus drėgmei, šalčiui ir karščiui. Jis gali būti dažomas ar dekoruojamas įvairiais būdais. Tačiau jis, kaip ir kitos medžiagos, turi savų trūkumų. Betonas yra sunkus ir reikalauja tinkamo armavimo ir hidroizoliacijos. Jis taip pat gali būti šalto ir nuobodaus dizaino, todėl reikia pasirinkti tinkamą spalvą ir tekstūrą. Be to, betoninės grindys gali įtrūkti ar nusidėvėti dėl didelių temperatūros svyravimų ar mechaninių poveikių, ypač jeigu po tokiomis grindimis patenka vanduo.


Danga gali būti derinama su įvairioms terasų grindimis


Be šių trijų medžiagų terasų grindims galima naudoti ir papildomus variantus, pvz., WPC (medžio ir plastiko kompozitą), gumą ar linoleumą. Žinoma, reikia atsižvelgti į savo poreikius, biudžetą ir skonį. Svarbu pasirinkti tokią dangą, kuri atitiktų terasos stilių ir funkciją.


WPC yra medžio ir plastiko mišinys, kuris yra atsparus drėgmei, pelėsiui, kenkėjams ir UV spinduliams. Tokios terasinės lentos yra lengvai montuojamos ir prižiūrimos. WPC taip pat gali imituoti įvairias spalvas ir tekstūras. Tačiau, tokios terasinės grindys yra gana brangios ir sunkokos, todėl reikia tvirto pagrindo paruošimo. Be to, šis kompozitas taip pat gali išskirti toksines esant aukštai temperatūrai arba tiesiog laikui bėgant.


Guma yra ypač lanksti ir minkšta medžiaga, kuri užtikrina komfortą ir amortizaciją. Ji taip pat yra atspari vandeniui, šalčiui, karščiui ir dulkėms. Ji gali būti naudojama kaip terasos plytelės arba kilimėliai. Tačiau guma dažniausiai yra labai švelni ir gali būti lengvai pažeidžiama aštriais daiktais arba chemikalais. Ji taip pat gali skleisti nemalonų kvapą arba išskirti alergenus.


Linoleumas yra natūrali ir ekologiška medžiaga, kuri yra pagaminta iš linų aliejaus, kamštinės dangos, medienos miltelių ir natūralios dervos. Jis yra gana patvarus ir lengvai valomas. Linoleumas taip pat gali būti dažomas įvairiomis spalvomis arba įsigyjamas jau su įvairiais raštais. Tačiau, ši danga yra jautri drėgmei, saulės spinduliams ir temperatūros pokyčiams. Linoleumas taip pat gali deformuotis ar susitraukti dėl netolygaus pagrindo arba netinkamo klojimo.

Terasų grindys gali būti montuojamos iš įvairiausių skirtingų medžiagų, kurios turi savo privalumų ir trūkumų. Pasirinkti tinkamą medžiagą yra labai svarbu, nes tai turės įtakos terasos grožiui, patvarumui ir priežiūrai. Todėl rekomenduojama konsultuotis su profesionaliais statytojais arba dizaineriais, kurie galės patarti kokia medžiaga geriausiai tiks jūsų poreikiams ir skoniui.
KITOS NAUJIENOS

Sekite mus