Pradžia / Straipsniai / Oaze lauke: lauko pavėsinės, kuriose galite atsipalaiduoti gamtos glėbyje

Oaze lauke: lauko pavėsinės, kuriose galite atsipalaiduoti gamtos glėbyje

Struktūrą

Lauko pavėsinė yra puikus būdas praplėsti savo gyvenamąją erdvę ir mėgautis gamtos grožiu. Jei norite pasistatyti pavėsinę, kuri kuo natūraliau derėtų prie aplinkos, turite atsižvelgti į kelis svarbius aspektus: medžiagų pasirinkimą, jų derinimą tarpusavyje bei priežiūrą. Be to, jos įrengimas taip pat darys įtaką tam, kaip joje galėsite atsipalaiduoti. Pateikiame keletą patarimų kaip suprojektuoti ir pasistatyti lauko pavėsinę, kuri taptų jūsų mėgstamiausia vieta poilsiui.


Medžiagų pasirinkimas


Medžiagos, iš kurių statomos lauko pavėsinės, turi būti atsparios orų sąlygoms, lengvai valomos ir prižiūrimos. Vienas iš populiariausių ir universaliausių variantų yra mediena, kuri suteikia pavėsinei natūralumo ir jaukumo. Mediena gali būti naudojama tiek montuojant pavėsinės grindis, tiek stogą, tiek ir visą jos karkasą. Tačiau, svarbu žinoti, kad medienos rūšys skiriasi savo tankiu, spalva, tekstūra ir kaina. Jei renkatės medieną, prieš tai turite ją tinkamai apdoroti impregnavimo ar dažymo priemonėmis, kad laikui bėgant ji išlaikytų savo natūralią spalvą ir būtų apsaugota nuo drėgmės, pelėsio, puvėsio ar kenkėjų.


Kitas dažnas pasirinkimas yra akmens plytelės arba trinkelės, kurios yra labai patvarios ir lengvai valomos. Jos gali būti naudojamos tiek pavėsinės grindims, tiek sienoms, tiek ir dekoravimui. Natūralaus akmens plytelės yra unikalios ir ypač išsiskiria savo išvaizda, bet yra brangesnės bei sunkesnės nei dirbtinės. Dirbtinės akmens plytelės yra lengviau klojamos ir prižiūrimos bei gali imituoti bet kokio tipo akmenį. Jei renkatės akmens plyteles, turite jas kloti ant tinkamo pagrindo ir užpildyti tarpus smėliu ar specialiais klijais.


Medžiagų derinimas tarpusavyje


Lauko pavėsinės išvaizda priklauso nuo to, kaip tarpusavyje suderinate skirtingas medžiagas. Galite rinktis vienos rūšies medžiagas visai lauko pavėsinei arba kombinuoti kelias tam, kad sukurtumėte kontrastą ar harmoniją. Svarbu tai, kad medžiagos atitiktų jūsų namų stilių ir aplinkos charakterį.

Pavyzdžiui, jei gyvenate kaimo vietovėje arba gamtos apsuptyje, galite rinktis medieną ar akmenį, kurie suteiks pavėsinei senoviškumo ir autentiškumo. Jei gyvenate mieste arba modernioje aplinkoje, galite rinktis betoną ar metalą, kurie suteiks minimalizmo ir elegancijos.


Kai derinate skirtingas medžiagas, turite atsižvelgti į jų spalvas, tekstūras ir formą. Galite rinktis panašias spalvas, kad sukurtumėte vientisą ir ramų vaizdą arba kontrastingas spalvas tam, kad sukurtumėte dinamišką ir gyvą pavėsinės stilių. Taip pat akcentuojama, kad galima rinktis lygias ir glotnias tekstūras tam, kad būtų sukurtas švarus ir modernus dizainas. Nelygias ir grubias tekstūras siūloma rinktis tuomet, kai norima sukurti natūralų ir organišką vaizdą. Taigi, jeigu norite sukurti išskirtinai atrodančią pavėsinę, turite bent jau minimaliai pasidomėti medžiagų derinimo tarpusavyje subtilybėmis.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Nuo to, kaip prižiūrėsite pavėsinę, priklausys ir jos būklė


Lauko pavėsinės medžiagos turi būti tinkamai prižiūrimos tam, kad jos kuo ilgiau išlaikytų savo grožį ir funkcionalumą. Kiekviena medžiaga turi savo specifines priežiūros rekomendacijas, kurių turite laikytis. Pavyzdžiui:

  • Mediena turi būti reguliariai valoma švelniu muilu ir vandeniu, o taip pat turi būti apsaugota nuo drėgmės, pelėsio ar kenkėjų naudojant impregnavimo ar dažymo priemones. Mediena taip pat gali keisti savo spalvą dėl saulės poveikio, todėl galite naudoti specialius produktus, kurie išlaiko natūralią medienos spalvą.
  • Akmeninės plytelės turi būti reguliariai valomos šepečiu ir vandeniu bei apsaugotos hidrofobiniais produktais nuo dėmių ar augalų. Tokios plytelės taip pat gali būti pažeidžiamos šalčio ar mechaninių veiksnių, todėl galite naudoti specialius klijus ar hermetikus, kurie užpildo plytelių tarpus ir padidina jų tvirtumą.
  • Betonas turi būti reguliariai valomas slėginiu plovimu ar cheminėmis priemonėmis, siekiant jį apsaugoti nuo nešvarumų ar augalų. Jis taip pat gali įtrūkti dėl temperatūros svyravimų ar mechaninių veiksnių, todėl galite naudoti specialias armavimo ar hidroizoliacijos priemones, kurios užkerta kelią betono deformacijai ir padidina jo atsparumą.

Lauko pavėsinės įrengimas lemia tai, kaip joje galėsite atsipalaiduoti


Lauko pavėsinės įrengimas yra ne mažiau svarbus nei medžiagų pasirinkimas ir jų derinimas. Įrengimas apima ne tik konstrukcijų montavimą ir baldų parinkimą bei išdėstymą, bet ir apšvietimo, apdailos ir dekoravimo sprendimus. Pavyzdžiui:

  • Apšvietimas yra būtinas ne tik tam, kad galėtumėte naudotis pavėsine ir vakarais, bet ir tam, jog sukurtumėte jaukią ir romantišką atmosferą. Galite rinktis įvairius apšvietimo variantus, tokius kaip žibintai, žvakės, girliandos ar LED juostelės. Galite rinktis vieną ar kelias spalvas, fiksuotą ar kintamą intensyvumą, nuolatinį ar mirksintį režimą. Galite apšviesti visą pavėsinę ar tik tam tikras jos vietas, tokias kaip stogas, grindys ar baldai.
  • Pavėsinės apdaila yra svarbi dėl to, kad būtų užtikrinamas funkcionalumas ir patogumas. Galite rinktis įvairius apdailos elementus, tokius kaip stogeliai, užuolaidos, markizės ar tentai. Nuo apdailos priklausys kaip joje jausitės emociškai. Juk nenorėtumėte ilsėtis tokioje vietoje, kuri jums vizualiai atrodo visiškai be jokio patrauklumo?
  • Dekoravimas yra svarbus tam, kad pavėsinė būtų graži ir labiau suasmeninta. Dekoravimui galite rinktis tiek vazoninius augalus, tiek keramikinius gaminius. Na, o jeigu turite galimybę ir leidžia finansai – galite įsirengti jaukų židinį, kuris net ir žiemos metu leis pavėsinėje atsipalaiduoti esant žemai temperatūrai. Taip pat gan populiarus pasirinkimas yra modernus veidrodžiai.
  • Baldai taip pat daro didžiulę įtaką tam, kaip pavėsinėje bus galima ilsėtis. Rinkitės kuo patogesnius, tačiau per daug vietos neužimančius baldus. Tokiu būdu išlaikysite tvarkingumo pojūtį. Be to, atminkite, kad turite galimybę improvizuoti – pabandykite pakabinti hamaką taip, kad jis niekam netrukdytų ir galbūt tai bus ne tik funkcionali priemonė atsipalaidavimui, bet ir savotiška dekoracija.
Kaip matote, norint įengti lauko pavėsines taip, kad jos leistų ištisus metus mėgautis ramybe ir atsipalaidavimu, turite patys įdėti nemažai pastangų ir atsižvelgti į tam tikras bendras taisykles. Svarbiausia, atminkite – pavėsinės statybos ir įrengimas turi būti atliekamas laikantis visų saugumo taisyklių.

KITOS NAUJIENOS

Sekite mus