Pradžia / Straipsniai / Pastogės automobiliams ir jų privalumai namo kieme
pastoges-automobiliams-ir-ju-privalumai-namo-kieme

Pastogės automobiliams ir jų privalumai namo kieme

Struktūrą

Pastogės automobiliams yra ypač naudingos, o kai kuriais atvejais – netgi būtinos. Jos gali būti įvairių dydžių, formų ir pastatytos iš skirtingų medžiagų, priklausomai nuo poreikių. Dažniausiai, gyventojai renkasi jas statyti kažkur kieme arba prie pat namo sienos. Tokios pastogės turi daug privalumų, kuriuos ir aptariame šiame straipsnyje.


Pastogės skirtos transporto priemonių apsaugai


Vienas iš privalumų yra tai, kad pastogės automobiliams padeda išsaugoti jų būklę ir vertę. Automobilis, kuris yra apsaugotas nuo drėgmės, šalčio, karščio ir dulkių, ilgiau tarnaus ir atrodys žymiai geriau ilgesnį laiką. Tokios pastogės taip pat apsaugo automobilį nuo mechaninių pažeidimų, pvz., nuo šakų, akmenų ar kitų smūgių. Šie statiniai sumažina ir vagystės riziką, nes žymiai sunkiau pamatyti ir pasiekti transporto priemonę.


Kitas privalumas yra tai, kad šios pastogės vairuotojui ir keleiviams užtikrina komfortą. Jos leidžia lengviau įlipti ir išlipti iš automobilio, nes kai kuriais atvejais, pastogės išsitęsia iki pat namų durų. Jos taip pat leidžia išvengti nepageidaujamų temperatūros svyravimų transporto priemonėje. Vasarą pastogė neleidžia automobiliui perkaisti ir padeda išlaikyti šaltą orą klimato kontrolės sistemoje. Žiemą ji neleidžia automobiliui užšalti ir padeda greičiau pašildyti variklį ir saloną.


Dar vienas privalumas yra tai, kad tokie statiniai dažnai pagerina namo išvaizdą ir padidina jo vertę. Pastogės dizainas gali būti suprojektuotas ir įgyvendintas taip, kad atitiktų namo stilių ir spalvas. Tokie statiniai gali būti puošiami augalais, šviestuvais ar kitais dekoratyviniais elementais. Pastogės gali būti naudojamos ne tik kaip automobilio apsauga, bet ir kaip papildoma erdvė lauko baldams, žaidimams ar poilsiui.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Jeigu planuojate statyti pastogę automobiliui, tuomet būkite tikri, kad tai yra naudinga investicija, kuri turi daug teigiamų aspektų. Jos gali būti statomos iš aukštos kokybės medžiagų, kurios atlaikys net ir atšiaurias oro sąlygas. Tačiau, kaip ir kiti statiniai, taip ir pastogės – turi būti statomos laikantis visų teisės aktų.


Ar reikia leidimo norint statyti pastogę automobiliui?


Viskas priklauso nuo to, kokio tipo pastogė planuojama ir kur ji bus įrengta. Pastogės automobiliams yra priskiriamos prie nesudėtingųjų statinių, kuriems statybos leidimas gali būti nereikalingas tam tikrose teritorijose ir priklausomai nuo jų dydžio, formos ir medžiagų. Stoginės automobiliams gali būti priskiriami I ar II grupės nesudėtingiems statiniams, kurių požymiai ir techniniai parametrai nurodyti statybos techninio reglamento lentelėje. Tad, pirmiausia reikėtų atsižvelgti į ją. Dažniausiai privačių namų savininkams nėra būtinas statybos leidimas, norint statyti pastogę automobiliui. Tačiau, būtina pasidomėti išimtimis.


Be to, jeigu planuojama pastogė būtų arti kaimyno sklypo ribos arba užimtų visą plotą iki pat ribos, tuomet reikia gauti kaimyno raštišką sutikimą. Kaimyno sutikimas galioja visuomet, net jeigu jis savo sklypą parduoda kitam asmeniui. Kaimyno sutikimas nereikalingas tuomet, jeigu pastogė būtų pakankamai toli nuo kaimyno sklypo ribos ir atitiktų statybos normas.


Todėl, prieš pradėdami statyti pastogę namo kieme, rekomenduojame pasitikrinti ar jūsų žemės sklypas nepatenka į teritorijas, kur reikalingas leidimas statyti nesudėtinguosius statinius, ir ar jūsų planuojama pastogė atitinka nesudėtingųjų statinių kriterijus. Taip pat rekomenduojame susisiekti su savivaldybe arba Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), kad gautumėte tikslesnę informaciją apie reikalingus dokumentus ir procedūras. Tad, geriau jau iš anksto pasidomėkite visais leidimais, jog paskui nebūtų situacijų, kad po statybų tektų imtis griovimo darbų. Atminkite, kad valstybinės įstaigos informaciją dažniausiai teikia nemokamai.

KITOS NAUJIENOS

Sekite mus