Pradžia / Straipsniai / Stiklinės terasos dizainas: idėjos ir patarimai

Stiklinės terasos dizainas: idėjos ir patarimai

Struktūrą

Stiklas suteikia terasai šviesos, erdvės ir elegancijos jausmą, taip pat leidžia mėgautis nuostabiu aplinkos vaizdu. Tačiau suprojektuoti tokį dizainą, kuris būtų ne tik estetiškai tvarkingas, bet ir atitiktų visus funkcionalumo reikalavimus, gali būti nemažas iššūkis. Reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių, tokių kaip terasos dydis, jos konstrukcijos pobūdis, pasirinkta vieta, apšvietimo sistemos, baldai ir kt. Pateikiame keletą idėjų ir patarimų kaip sukurti stiklinę terasą, kuri ne tik būtų graži iš išorės, bet tuo pačiu būtų ir patogi, ir praktiška.


Stiklo rūšies pasirinkimas lemią daug ką


Turite žinoti, kad rinkoje yra labai didelis stiklo skydų pasirinkimas. Jie gali būti skirtingo storio, spalvų, tekstūros ir apdorojimo. Svarbu pasirinkti tokius skydus, kurie atitiktų jūsų dizaino poreikius ir norimą paskirtį. Pvz., jei norite apsaugoti terasą nuo intensyvių saulės spindulių, galite rinktis veidrodinį stiklą. Jei norite sukurti intymią ir jaukią atmosferą, galite rinktis matinį arba stiklą su kažkokiais raštais. Jei norite suteikti terasai modernumo ir idealios švaros įspūdį, galite rinktis skaidrų arba visiškai baltą stiklą. Tačiau, pasirinkus pastarąjį variantą, turite apgalvoti ir įrengti ventiliavimo sistemą, nes toks stiklas vasaros metu smarkiai įkaitins terasą, jeigu joje nebus jokio oro cirkuliavimo.


Ne tik sienoms ar stogui – stiklas gali būti naudojamas kaip dekoro elementas

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Ši medžiaga gali būti naudojama ne tik kaip stogas, sienos ar kaip terasinės grindys, bet ir kaip dekoratyvūs elementai, kurie pritraukia dėmesį ir suteikia terasai unikalumo. Pvz., galite naudoti stiklinius stalus, kėdes, žibintus, vazas, indus arba kitus aksesuarus. Svarbiausia, galite stiklinti ne visą terasą, o tik turėklus ir montuoti juos kaip balkoną. Stiklas puikiai derinasi su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip metalas, mediena, akmuo ar įvairūs audiniai.


Derinkite plokštes pagal bendrą terasos dizainą


Stiklas yra labai universalus ir tinka įvairiems terasos stiliaus variantams. Pvz., jei norite sukurti klasikinę arba romantinę atmosferą, galite naudoti rėminius arba išlenktus stiklo elementus, kurie primena senovinius langus arba duris. Jei norite sukurti modernią arba minimalistinę terasą, galite naudoti tiesius arba kampuotus stiklo elementus, kurie suteikia terasai dinamiškumo. Jei norite sukurti egzotinį dizainą, galite naudoti spalvotas arba raštuotas stiklo plokštes, kurios sukurs ryškius ir žaismingus akcentus.


Eksperimentuokite su augalais ir kitais natūraliais dekoro elementais


Terasoje galite sukurti natūralią ir gyvą aplinką, nes stiklas praleidžia saulės šviesą ir puikiai skaido šviesos fotonus. Tad, joje galite auginti įvairius augalus, tokius kaip gėlės, žolės, krūmai arba medžiai. Tokioje aplinkoje šie augalai augs tarsi šiltnamyje. Taip pat galite naudoti kitus natūralius elementus, tokius kaip akmenys, samanos, įvairios formos šakos ir kt. Natūralūs elementai ne tik puikiai dera su stiklu, bet ir suteikia terasai kvapo, spalvos ir įkvepia gyvybės.


Parinkite tinkamus baldus ir tekstilės elementus


Stiklas labai traukia šaltį, todėl svarbu parinkti baldus ir tekstilės elementus taip, kad jie terasoje padėtų sukurti šilumos ir minkštumo pojūtį. Pvz., galite naudoti medinius, metalinius arba plastikinius baldus, kurie turi minkštas ir patogias pagalvėles arba užvalkalus. Taip pat galite naudoti atributus iš tekstilės, tokius kaip kilimai, pledai, užuolaidos arba žaliuzės. Tekstilės elementai ne tik padeda sukurti jaukumą ir komfortą, bet taip pat padeda reguliuoti temperatūrą ir leidžia apsisaugoti nuo saulės arba vėjo.


Atminkite, kad dizaino apipavidalinimas priklauso nuo to, kokia aplinka jus supa. Nebijokite išbandyti idėjų, apie kurias nuolat galvojate – tai juk jūsų namai, tad jūs ir sprendžiate kas yra skoninga, o kas ne!
KITOS NAUJIENOS

Sekite mus