Pradžia / Straipsniai / Stoginės prie namo privalumai ir galimybės

Stoginės prie namo privalumai ir galimybės

Struktūrą

Stoginės – tam tikros konstrukcijos, kurios yra skirtos transporto priemonių apsaugai nuo įvairių oro sąlygų. Skirtingai nuo garažų, jos paprastai nėra prijungtos prie namo ir dažniausiai neturi uždarų sienų. Stoginės dažniausiai yra sudarytos iš atraminių stulpų ir stogo. Dažniausiai jos yra statomos tuomet, kai namo sklype yra labai ribota erdvė garažui ar menkas biudžetas tiesiog neleidžia jo įsirengti. Tačiau šie statiniai yra labai universalus ir turi daugiau privalumų nei tik automobilių ar baldų apsauga.


Kokie yra pagrindiniai stoginių privalumai?


Vienas iš pagrindinių stoginių privalumų yra tai, kad jos saugo automobilius nuo nepalankių oro sąlygų. Pavyzdžiui, lietus pažeidžia automobilio dažus ir gali sukelti rūdijimą laikui bėgant. Jei vanduo pateks į variklį, gali atsirasti rimtų mechaninių problemų. Sniegas taip pat gali sukelti nemažai bėdų, nes jis sukuria nemažą krūvį kai susikaupia didžiulis jo kiekis, o jos svoris gali pakenkti langų tvirtumui ilguoju laikotarpiu. Be to, UV spinduliai gali labai išblukinti jūsų automobilio dažus ar net sukelti įdubimus ir įtrūkimus ant automobilio stogo. Nuo visų šių problemų automobilių stoginės padeda apsisaukti be jokio vargo.


Kitas stoginių privalumas yra jų universalumas. Šie statiniai gali būti ne tik kaip vieta automobiliui pastatyti, bet ir erdvė kitoms veikloms atlikti. Kadangi stoginė yra apsaugota nuo lietaus ir dažniausiai nebūna prijungta prie namo, o tik statoma šalia jo, ji tampa idealia lauko darbų vieta. Karštą dieną ją taip pat galite naudoti kaip pavėsinę. Ji suteiks apsaugą nuo lietaus ir užtikrins efektyvų vėdinimą kai naudosite grilį. Tai tikrai bus puiki vieta pailsėti pavėsyje.


Dar vienas stoginių privalumas yra tas, kad jos padidina sklypo estetinį patrauklumą. Jeigu po kažkiek laiko nuspręsite parduoti savo namą, pirkėjams tikrai į akis kris šis prie bendro aplinkos vaizdo derantis statinys.


Stoginės gali būti skirtingų tipų:


Prijungtos stoginės. Tai tokia konstrukcijos forma, kai stoginė yra prijungta prie namo sienos arba kitos pastato dalies. Dažniausiai ji statoma su atskiru stogu, tačiau galima projektuoti ją ir taip, kad būtų naudojama arba pratęsiama jau esama pastato stogo konstrukcija. Tokioms stoginėms būdingi privalumai:

  • Apsauga nuo kritulių iki pat namų durų. Kadangi stoginė yra prijungta prie jūsų namo, jūs išlaikote stogą virš galvos visą laiką kai einate link automobilio ar išlipę einate link namo.
  • Didesnis saugumas. Kuo arčiau jūsų namo yra automobilis, tuo mažiau tikėtina, kad jis bus vagių taikiniu, nes jie žinos, kad šalia esanti transporto priemonė skleis didesnį signalizacijos garsą namuose esantiems žmonėms.


Atskiro tipo stoginės. Tai tokia konstrukcija, kuri yra atskirta nuo namo ir gali būti pastatyta bet kurioje sklypo vietoje. Dažniausiai tokioms stoginėms montuojami šlaitiniai arba A formos stogai. Tokių stoginių pagrindiniai privalumai:

  • Lankstumas. Galite pasirinkti optimalią vietą savo automobiliui pagal saulės šviesą, vėjo kryptį ir kitus veiksnius.
  • Paprastumas. Tokios stoginės yra lengviau pastatomos ir jas perkelti į kitą vietą yra žymiai paprasčiau, nes išmontavimo atveju nelieka jokių žymių. Prijungtos stoginės išmontavimas dažniausiai palieka žymes ant namo fasado ties tomis vietomis, kur buvo sujungtos.
Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Mobilios stoginės. Jos yra lengvos ir lengvai perkeliamos iš vietos į vietą. Šios stoginės gali būti pagamintos iš metalinių rėmų, o stogo konstrukcijai taip pat gali būti pasirenkamos įvairios medžiagos. Jos tam tikroje sklypo vietoje gali būti naudojamos laikinai arba nuolat. Pagrindiniai tokių stoginių privalumai:

  • Mobilumas. Galite lengvai perkelti savo stoginę į kitą vietą, jei reikia. Galite nesunkiai ją gabenti net ir didesnius atstumus, nes dažniausiai ji yra tik dalinai išardoma, nes pati konstrukcija yra iš dalies sulankstoma.
  • Žema kaina. Kadangi tokio tipo stoginės yra gaminamos iš pigių medžiagų, jų kaina yra žemesnė. Tuo labiau – jos gali būti labai greitai surenkamos ir išrenkamos – tam nereikia jokių specifinių žinių ar įgūdžių.


Kaip bebūtų, šie statiniai gali būti pritaikyti pagal jūsų poreikius ir skonį. Dažniausiai galima pasirinkti skirtingas medžiagas, spalvas, dydžius ir formas norimai konstrukcijai. Jeigu finansai leidžia, kad galite užsisakyti papildomas paslaugas – apšvietimo sistemas, langų montavimą, specialias žaliuzes ir t.t. Viskas priklauso nuo jūsų turimo biudžeto.


Stoginės prie namo yra itin gera investicija. Ji suteikia apsaugą, funkcionalumą ir estetiką. Jei norite ją pastatyti, apsvarstykite visus privalumus ir galimybes, kurias ji siūlo.

KITOS NAUJIENOS

Sekite mus