Pradžia / Straipsniai / Terasų apšvietimo idėjos: nuo romantinio iki funkcionalaus

Terasų apšvietimo idėjos: nuo romantinio iki funkcionalaus

Struktūrą

Kiekvienas metų laikas suteikia unikalią galimybę pasinaudoti terasa, o tinkamai ją apšvietus, ji gali tapti ne tik jaukiu atsipalaidavimo kampu, bet ir funkcionaliai naudinga erdve. Terasa taip pat gali būti puikus dizaino elementas, jei ją tinkamai apšviečiate. Apšvietimas gali sukurti skirtingas nuotaikas, pabrėžti terasos architektūrą ar padaryti ją patrauklesne ir jaukesne. Pateikiame kelias apšvietimo idėjas, kurios padės jums išsirinkti geriausią variantą, tinkantį būtent jūsų terasos tipui.


Romantinis apšvietimas


Jei norite sukurti romantišką ir intymią atmosferą savo terasoje, galite pasirinkti švelnų ir šiltą apšvietimą, kuris nesukels akių įtampos ir neslopins žvaigždžių dangaus grožio. Vienas iš paprasčiausių ir efektyviausių būdų – pakabinti lempučių girliandas ant terasos lubų ar kolonų. Tokios girliandos sukuria žavingą ir magišką atmosferą, primenančią dangaus žvaigždes. Galite pasirinkti įvairių dydžių, formų ir skirtingos spalvos šviesą skleidžiančias lemputes, priklausomai nuo jūsų skonio ir terasos stiliaus.


Kitas variantas yra naudoti dideles specialias apvalias lempas, kurios suteiks elegancijos ir grakštumo jūsų terasai. Tokios lempos skleidžia minkštą ir harmoningą šviesą, kuri sukelia malonią ir ramybę keliančią nuotaiką. Jos taip pat gali būti pakabinamos ant virvių ar grandinėlių arba pastatomos ant staliukų ar žemės. Tai yra specialūs pastatomi arba pakabinami šviestuvai, kurie atrodo tarsi paprastos lemputės, bet yra žymiai didesnės.


Dar vienas romantiškas apšvietimo būdas – naudoti žvakides, sukuriančias natūralią ir gyvą šviesą, kuri mirguliuoja ir žaidžia su šešėliais. Žvakidės gali būti išdėstytos ant stalo, grindų ar pakabinamos ant sienų ar terasos turėklų. Galite pasirinkti skirtingus dydžius, formas ir žvakidžių spalvas, taip pat pridėti aromatinių žvakių, kurios skleis malonius kvapus.


Funkcionalus apšvietimas


Jei norite įrengti terasą taip, kad ji būtų ne tik išvaizdi bet ir praktiška, galite pasirinkti funkcionalų apšvietimą, kuris užtikrins pakankamą šviesos lygį visose jos zonose. Funkcionalus apšvietimas gali būti naudojamas ne tik tamsoje, bet ir dienos metu, jei terasa yra pastatyta nuolatiniame pavėsyje ar iš dalies yra uždengiama medžių šešėliais tam tikru paros metu. Funkcionalus apšvietimas gali būti derinamas su dekoratyviniais elementais tam, kad būtų sukurta įdomi ir dinamiška kompozicija.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Vienas iš funkcionalaus apšvietimo variantų yra naudoti sieninius šviestuvus, kurie suteiks modernumo ir elegancijos jūsų terasai. Sieniniai šviestuvai gali būti montuojami ant terasos sienų, kolonų ar tvoros bei turėklų. Tokie šviestuvai gali skleisti šviesą į viršų, apačią ar abiem kryptimis t.y. šviesos srautas gali būti nukreipiamas į norimą pusę. Rinkoje galite rasti daug skirtingų dizainų, spalvų ir formų, o taip pat kai kurie iš jų gali turėti reguliuojamą šviesos intensyvumą.


Kitas variantas yra naudoti grindinius šviestuvus, kurie yra įmontuojami į grindis ar žemę. Tokio tipo šviestuvai skleidžia šviesą horizontaliai arba vertikaliai. Grindiniai šviestuvai gali būti naudojami kaip akcentai, pabrėžiantys terasos architektūrą, augalus ar dekoracijas, arba kaip orientyrai, nurodantys takus ar pabrėžiantys laiptus. Jie taip pat gali būti skirtingų dydžių, formų ir spalvų, o taip pat kai kurie gali pasižymėti tam tikrais efektais, pvz., mirksėjimu, pulsavimu ar spalvų pasikeitimu.

Terasa gali būti puikus dizaino elementas, jei ją tinkamai apšviečiate. Apšvietimas gali sukurti skirtingas nuotaikas, pabrėžti terasos architektūrą ar padaryti ją patrauklesne ir jaukesne. Tačiau, kaip ir bet kokie kiti darbai, taip ir apšvietimo sistemos pasirinkimas ir montavimas turėtų būti atliekamas žmonių, kurie turi bent jau minimalias žinias, užtikrinančias, kad visi elektros laidų instaliavimo darbai bus atlikti saugiai.
KITOS NAUJIENOS

Sekite mus