Pradžia / Straipsniai / Terasų augalų sodinimas: kaip sukurti žaliąjį rojų?

Terasų augalų sodinimas: kaip sukurti žaliąjį rojų?

Struktūrą

Terasa yra vieta, kur galima atsipalaiduoti, mėgautis gamtos žaluma, grynu oru ir šiluma. Tačiau ne visos jos gali pasigirti puikiu dizainu, o ypač suderinamumu su gamta ar įvairiais augalais. Nemažai žmonių renkasi augalus kaip dekoracijas, kuriomis puošia savo terasas. Bet, ne visi augalai yra tinkami auginimui tokiose vietose. Paprasčiausias būdas tinkamai pasirinkti augalus – domėtis reikalingomis jų auginimo sąlygomis, o tada įvertinti ar jūsų terasa gali jas užtikrinti. Pateikiame kelis praktinius patarimus kaip terasą tinkamai papuošti įvairiais augalais.


Vazonai yra svarbūs ne tik augalams, bet ir estetiniu požiūriu


Pirmas žingsnis – pasirinkti tinkamus vazonus. Vazonai turi būti ne tik estetiški, bet ir funkcionalūs. Jie privalo turėti drenažo angas, kad vanduo nesikauptų ir nesugadintų augalų šaknų. Jie taip pat turi būti pakankamai dideli ir erdvūs, kad augalai galėtų laisvai augti ir vystytis. Spalva ir forma gali priklausyti nuo jūsų skonio ir terasos stiliaus, tačiau svarbu, kad jie sudarytų harmoningą vaizdą. Galite drąsiai eksperimentuoti su įvairiausiais atspalviais.


Augalų išdėstymas ypač svarbus augmenijai


Antras žingsnis – išdėstyti vazonus. Juos galima išdėstyti įvairiais būdais, priklausomai nuo terasos dydžio, formos ir funkcijos. Pavyzdžiui, jei norite sukurti privatumo zoną, galite pastatyti didelius vazonus su aukštais augalais terasos kraštuose ar kampuose. Jei norite sukurti gyvą sieną, galite pastatyti eilę pailgų vazonų su laipiojančiais ar kabančiais augalais. Jei norite sukurti išskirtinį akcentą arba puošmeną, galite pastatyti vieną ar kelis ryškius vazonus su žydinčiais ar spalvotais augalais terasos centre arba prie durų. Tačiau atminkite, visi augalai turi gauti pakankamą saulės spindulių kiekį. Tad, rinkdamiesi augalus, išsiaiškinkite kokių apšvietimo sąlygų jiems reikia. Vieni augalai gali apsieiti be saulės, o kitiems jos reikia daugiau.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Kaip tinkamai pasirinkti augalus?


Augalų pasirinkimas priklauso nuo jūsų poreikių, norų ir klimato sąlygų. Galite rinktis tiek daugiamečius, tiek vienmečius augalus, tiek medžius, tiek krūmus, tiek gėles, tiek žoleles. Svarbiausia yra suderinti augalų aukštį, spalvą, formą ir priežiūros reikalavimus. Pavyzdžiui, jei norite sodinti medžius ar krūmus, rinkitės tuos, kurie yra kompaktiški ir atsparūs šalčiui. Jei norite sodinti gėles, rinkitės pagal tuos sezonus, kada jos žydi. Jei norite sodinti žoleles ar prieskonius, rinkitės tuos, kuriuos galite naudoti virtuvėje.


Norint užtikrinti terasos augalų estetiką, būtina jų priežiūra


Augalai, kurie auginami vazonuose, reikalauja daugiau priežiūros nei tie, auginami lauke. Jums reikės reguliariai juos laistyti, tręšti ir genėti. Laistymo dažnumas priklauso nuo augalo rūšies, vazono dydžio ir oro sąlygų. Paprastai reikia laistyti kas kelias dienas arba kai dirvožemis paviršiuje išdžiūsta. Tręšimo dažnumas priklauso nuo augalo rūšies ir sezono. Paprastai reikia tręšti kas mėnesį arba kai augalas pradeda žydėti. Genėjimo dažnumas priklauso nuo augalo rūšies ir formos. Paprastai reikia genėti kas sezoną arba kai augalas perauga vazoną.


Jei laikysitės šių patarimų, jūsų terasa taps žalia, žydinti ir užtikrinanti malonią atmosferą. Jūs galėsite mėgautis augalų grožiu, kvapu ir nauda įvairiais metų laikais. Tačiau, kaip jau minėta, visus augalus būti prižiūrėti. Be to, prieš planuojant juos auginti terasoje, būtina įvertinti ir jos būklę. Jeigu joje šaltuoju metu sezonu vyrauja per daug vėsus oras, patartina augalus perkelti į patalpas, kurios užtikrins bent jau minimalią reikalingą temperatūra. Priešingu atveju, jūsų augalai nušals ir juos teks išmesti lauk.

KITOS NAUJIENOS

Sekite mus