Pradžia / Straipsniai / Terasų baldų dizainas: komforto ir estetikos derinys

Terasų baldų dizainas: komforto ir estetikos derinys

Struktūrą

Žiemą šalti ir drėgni orai dažnai mus priverčia uždaryti save vidaus patalpose, tačiau atėjus pavasariui ir vasarai daugelis iš mūsų trokšta daugiau laiko praleisti gryname ore. Tuo metu terasa tampa mūsų maža oaze, kurioje galime mėgautis saule, gaivinančiu vėjeliu ir gamtos grožiu. Tačiau tam, kad ji taptų jaukia ir patrauklia, reikia tinkamai parinkti baldus, kurie atitiktų ne tik norimą funkcionalumą, bet ir estetiką. Pateikiame keletą bendrų rekomendacijų dėl baldų pasirinkimo, kurie galbūt padės jums sukurti norimą dizainą.


Terasiniai baldai turi būti pagaminti iš aukštos kokybės medžiagų


Kiekviena medžiaga turi būti atspari drėgmei, saulei ir temperatūros svyravimams. Taip pat patariama rinktis tokius baldus, kurių priežiūra nebūtų labai sudėtinga. Vienas iš populiariausių pasirinkimų yra baldai iš ratano, kurie yra lankstūs, lengvi ir patogūs. Jie gali būti įvairių spalvų ir formų, todėl lengvai derinami su bet kokiu interjeru.


Metalinėmis konstrukcijomis pasižymintys baldai užtikrins ilgaamžiškumą


Tokių baldų pagrindinės konstrukcijos įprastai gaminamos iš plieno, aliuminio ar geležies. Nors dažniausiai jie yra sunkūs, reikia turėti galvoje, kad jie yra ir stabilūs, ir tvirti. Svarbu žinoti, kad tokių badų pasirinkimo atveju, reikės imtis reguliarios priežiūros t.y. jie reikalauja dažymo ar padengimo apsauginiu sluoksniu nuo rūdijimo vos tik esami dažai nusilupa. Dažniausiai juos siūloma rinktis tokiais atvejais, jeigu pats terasos dizainas siejamas su elegantiškumu.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Mediniai baldai – klasika, kuri tiks praktiškai visiems


Mediniai baldai gali būti pagaminti iš skirtingų rūšių medienos, pvz., eglės, pušies, ąžuolo ar klevo. Jie suteikia terasai natūralumo ir jaukumo jausmą, bet reikalauja daugiau priežiūros nuo drėgmės, pelėsių ir kenkėjų. Jie taip pat gali keisti spalvą ar deformuotis dėl saulės spindulių ar temperatūros pokyčių. Tačiau, juos bet kada galima perdaryti – pakeisti spalvą, perdaryti konstrukcijos formą ir papuošti papildomais dekoro elementais.


Stilius yra kitas svarbu dalykas, į kuri būtina atsižvelgti


Stilius turi atspindėti jūsų asmenybę, skonį ir gyvenimo būdą. Jis taip pat turi suderinti terasos baldus su namų fasadu ir aplinka. Yra daug skirtingų stilių, iš kurių galite rinktis, pvz., modernus, skandinaviškas ar viduramžių.


Modernus stilius yra vienas iš populiariausių pastaraisiais metais, nes jis pasižymi paprastumu, funkcionalumu ir elegancija. Kuriant tokį dizainą, naudojami glotnūs ir lygūs paviršiai, rafinuoti baldų komplektai ir avangardinės meno detalės neutralioje, juodoje ar baltos spalvos gamoje. Toks stilius dažnai vadinamas „ultramoderniomis erdvėmis“. Tokios terasos yra pilnos išskirtinių medžiagų, pvz., medienos, marmuro ir metalo, kontrastuojančių su ryškiomis ir drąsiomis sienų, apšvietimo ar baldų spalvomis.


Skandinaviškas stilius yra dar vienas populiarus pasirinkimas, kuris pasižymi šviesa, minimalizmu ir funkcionalumu. Toks stilius naudoja daug natūralaus medžio, baltos spalvos ir pastelinių tonų, kurie suteikia terasai švarumo ir ramybės jausmą. Skandinaviškas stilius taip pat pasitelkia daug geometrinių formų, grafikos ir augalų, kurie suteikia terasai dinamiškumo ir gyvybingumo jausmą.


Viduramžių stilius yra tarsi klasikinis ir prabangus stilius kartu sudėjus. Jis pasižymi rafinuotumu, elegancija ir išskirtinėmis detalėmis. Šios stiliaus pasirinkimo atveju naudojami mediniai baldai, kurie yra dekoruoti specialiais drožiniais, o taip pat jie yra papuošti aukso ar sidabro spalvos akcentais ir raštuotais audiniais ar gobelenais. Šiam stiliui taip pat būdinga naudoti daug žaliuzių ar markizių, kurios suteikia terasai romantiškumo ir intymumo jausmą.


Bene svarbiausia taisyklė – rinktis baldus, kurie būtų patogūs


Galiausia, ne ką mažiau svarbus dalykas, kurį reikia apsvarstyti renkantis terasų baldus, yra komfortas. Komfortas yra labai svarbus veiksnys, nes jis lemia kaip jūs jausitės terasoje. Jis priklauso nuo baldų dydžio, formos ir kokybės. Baldai turi būti tinkamo dydžio ir parinkti pagal jūsų poreikius. Jie turi būti ergonomiški ir pritaikyti jūsų kūno formai. Be abejo, rinkitės tokius, kurie būtų kokybiški ir ilgaamžiai.


Komfortą taip pat galite užtikrinti naudodami papildomus aksesuarus ir dekoracijas, pvz., pagalves, pledus ar antklodes. Šie elementai ne tik padės jums sukurti minkštesnę ir šiltesnę atmosferą, bet ir pridės išskirtinės spalvos ir stiliaus jūsų terasai. Galite pasirinkti tokius aksesuarus, kurie atitinka jūsų baldų spalvą ir medžiagą arba galite pasirinkti kontrastingas ar ryškias spalvas, kurios suteiks jūsų terasai gyvybingumo ir dinamiškumo. Taip pat galite naudoti antklodes, kurios apsaugos jus nuo vėjo ar šalčio, kai norėsite mėgautis terasa vakarais ar rudenį.


Terasų baldų dizainas yra svarbus aspektas, kuris lems jūsų terasos išvaizdą ir funkcionalumą. Renkantis juos, reikia atsižvelgti į medžiagą, stilių ir komfortą, o derinimas tarpusavyje gali būti atliekamas tiesiog eksperimentavimo būdu.
KITOS NAUJIENOS

Sekite mus