Pradžia / Straipsniai / Terasų dizaino tendencijos 2023m: kokia yra šiandienos mada?
Terasų dizaino tendencijos

Terasų dizaino tendencijos 2023m: kokia yra šiandienos mada?

Struktūrą

Šiuolaikinėje gyvenamojoje aplinkoje terasos tampa vis svarbesne erdve, kurioje susitinka funkcionalumas, estetika ir asmeninis stilius. Šiandienos terasų dizaino tendencijos atspindi nuolatinį gyvenimo būdo pokyčių srautą ir siekia atitikti besikeičiančius žmonių poreikius bei vertybes. Šiame straipsnyje aptariame terasų dizaino tendencijas, kurios dominuoja 2023 metais.


Viena iš pagrindinių terasų dizaino tendencijų yra ribos tarp vidaus ir lauko erdvės išnykimas arba minimizavimas. Šiuolaikinės terasos tampa harmoningu namų tęsiniu, kuris atspindi gyventojų skonį ir gyvenimo būdą. Terasiniai baldai ir aksesuarai vis labiau primena vidaus baldus, bet tuo pačiu metu jie yra atsparūs oro sąlygoms. Tai reiškia, kad jie yra ir laiko patikrinti. Terasoje galima naudoti tokius pačius ar panašius elementus kaip namų interjere, pvz., spalvas, audinius, apšvietimą, augalus ir kt. Tokius būdu ši erdvė taps ne tik funkcionali, bet ir estetiška.


Šiuo metu populiarėja bohemiško stiliaus dizainai


Dabar ypač populiarus terasų dizaino stilius yra „boho“ (trumpinys „bohemiškas“). Tai yra stilius, kuris derina klajoklišką, etninę ir hipišką estetiką, ir kuriam būdingas spalvingumas, raštai, ornamentai, aksesuarai, įvairūs baldai ir medžio dekoras. Bohemiškas stilius puikiai tinka tiems, kurie mėgsta kūrybiškumą ir laisvę savo namų erdvėje. Terasoje galima sukurti tokią atmosferą naudojant daugybę pagalvių, pledų, kilimėlių, žvakidžių, vazų, padėkliukų ir kt. Spalvų paletėje vyrauja žemės ir jūros atspalviai: ruda, rožinė, koralinė, žalia, mėlyna, keramikinė.


Kita svarbi terasų dizaino tendencija – aksesuarai


Jie padeda suteikti terasai individualumo ir charakterio. Aksesuarų neturėtų būti per daug, bet jie turėtų būti ryškūs ir originalūs. Interjero dizaineriai siūlo atkreipti dėmesį į tokias detales, kaip neįprastos formos stalai ant stovo, išskirtinio dizaino žibintai ar šviestuvai, spalvingos servetėlės ar staltiesės, pinti krepšiai ar girliandos su spalvotomis lemputėmis.

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti

Reikia patarimo?

Mūsų komanda pasiruošusi jums padėti


Dabar ypač madinga ‘susilieti’ su gamta


Terasos dizaine taip pat svarbi medžiagų kokybė ir tekstūra. Sodas yra erdvė, kurioje galima susilieti su gamta ir jos skirtingais paviršiais. Kodėl gi nepanaudoti šios galimybės terasoje, kaip pereinamojoje zonoje tarp namo ir sodo? Galima paįvairinti terasos grindų tekstūrą keičiant plytelių eilę akmenimis ar žvyru. Taip grindys kontrastuosis su žeme. Akmuo ir medis yra klasikinė pora išorės dekoravimui: pirmasis pridės prabangos ir stiliaus, o antrasis – šilumos ir jaukumo. Paprastesnis būdas yra pasirinkti plyteles, kurios imituoja neįprastus medžiagų derinius. Taip pat dabar populiaru vietoje įprastų gėlių vazonų, terasas puošti vaisiniais augalais, pavyzdžiui, gražiai formuojamomis vynuogėmis ar obelų medeliais.


Pakabinami baldai yra vena iš tų detalių, kuri atgaivina nuobodų terasos dizainą


Norint sukurti terasoje atpalaiduojančią ir romantišką nuotaiką, galima pasinaudoti pakabinamomis kėdėmis ar sūpynėmis. Jos gali būti pintos iš vijoklių ar pagamintos iš sintetinių medžiagų arba naudojant metalines grandines. Tokios sėdimos vietos suteikia terasai dinamiškumo ir žaismingumo, o tuo pačiu leidžia mėgautis vaizdu ir atpalaiduojančiu sūpavimu.


Daugelis terasų dizaino tendencijų siekia sukurti jas kaip natūralias, harmoningas ir komfortiškas erdves. Tačiau tai nereiškia, kad ši erdvė turi būti perkrauta daiktais ar spalvomis. Kartais mažiau yra daugiau. Minimalistinis terasos dizainas tikrai gali būti elegantiškas ir subtilus, jei pasirenkate tinkamus baldus, spalvas ir aksesuarus.


Galiausiai, nepamirškite, kad įstiklintos terasos dizainas gali būti ne tik gražus, bet ir naudingas. Vienas iš būdų tai padaryti yra auginti joje daržoves, vaisius ar žoleles. Tai ne tik suteiks terasai gyvybingumo ir žalumos, bet ir leis turėti šviežią ir sveiką maistą po ranka. Joje taip pat galima auginti įvairius augalus: nuo pomidorų, salotų ir pipirų iki mėtų, bazilikų ir rozmarinų. Tam tinka specialūs daržovių daiginimo indai, vazonai ar dėžutės.


Terasa yra vieta, kur galima ne tik ilsėtis, bet ir kurti. Jos dizainas yra puiki galimybė išreikšti savo asmenybę ir skonį. Šiuolaikinės terasos tendencijos siūlo daug įdomių ir kūrybiškų idėjų kaip padaryti šią erdvę unikalią ir patrauklią. Svarbiausia yra rasti savo stilių ir mėgautis komfortu.
KITOS NAUJIENOS

Sekite mus